Відпочинок у Закарпатті

Закарпаття – унікальна область України, яка лежить в самому центрі Європи, надзвичайно багата природними ресурсами та безліччю мальовничих куточків, які приваблюють все більшу кількість мандрівників з різних куточків світу. Край, у якому гармонійно поєднуються величні карпатські гори, багаті густими пралісами, кришталевими ріками, прозорими гірськими озерами та безкраїми полонинами.
Область має унікальне географічне положення.
Розташована на крайньому південному заході України, межує з Львівською, Івано-Франківською областями, а також з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Загальна територія краю становить 12800 км.кв.. чисельність населення 1282,2 тис.чол. Такого національного розмаїття, як у Закарпатті, немає в жодній області України. Тут живуть представники більш ніж 70 національностей. Закарпаття складається з 13 районів, тут знаходяться 10 міст, 28 містечок і 561 село. Обласний центр – м.Ужгород.
Регіональні центри: м.Мукачево, Берегово, Хуст, районні центри: Свалява, Іршава, Тячів, Виноградово, Рахів, Чоп. Клімат області – м"який, помірно-континентальний. Область розділена на два географічні регіони – гірський регіон (Карпатський хребет) і низину (Закарпатська низовина). 80 % території займають гори з найвищою горою Говерла (2061 м.над р.м.). На території краю протікає 9429 потоків і річок, знаходиться 137 природних озер. Найбільшим озером Закарпаття є Синевір, знаходиться на висоті 989 м.над.р.м. Площа водяної поверхні озера становить 7 га., максимальна глибина 27 метрів, температура води 12-18 С. Суттєвим здобутком Закарпаття є курорти, бази відпочинку та туризму. На Закарпатті знаходиться 15 санаторіїв, 16 санаторіїв-профілакторіїв, 21 пансіонат, 50 спортивно-оздоровчих таборів. Найбільш відомими серед них є "Соначне Закарпаття". "Поляна", "Кришталеве джерело", "Квітка Полонини", "Верховина", "Карпати", "Синяк", "Шаяни", а до відомих закарпатських мінеральних вод належать Поляна Квасова, Неліпинська, Поляна Купель, Свалявська та інші води.Закарпаття унікальний гірськолижний регіон України, а зимові види спорту тут мають вже майже столітню історію. Стійкий сніговий покрив у низовині утримується, як правило, з початку грудня і до березня, а у високогір"ї з жовтня і до кінця травня. Величезна кількість гірськолижних курортів, витягів з трасами для катання на лижах та сноубордах, гірські прогулянки на снігоходах, частування гарячим домашнім вином це далеко не повний перелік того, що може запропонувати зимовий відпочинок у Закарпатті. В дивовижному містечку над Латорицею — Мукачеві, в наші дні розвивається і духовно кріпне комплекс милосердя на Червоній горі, Милосердний Господь звідусіль призиває людей скорботних, знедолених, болящих потребуючих захисту Божої матінки. Адже, недарма тут збудована єдина в окрузі церква «Всіх Скорбящих Радість». В цій церкві знаходиться унікальний чудотворний образ Богоматері. Незчисленні чудеса, як колись, так і сьогодні відбуваються на очах постійних прихожан цього святого храму. Це посилається нам від Бога для укріплення нашої слабкої віри, духовних сил та наснаги життя. Милосердна Госпожа наша, небесна покровителька Червоної гори завжди приймає, утішає, милує і благословляє всіх з вірою до неї прибігающих.
Незабутнього Вам медового місяця у Закарпатті!